Čas: v 10:00h-1. zápas a v 11:00h-2.zápas

Soutěž: 7. kolo krajské soutěže st. přípravek

(mužstva: Lednice, MiRaVa, Zbrojovka Brno)

1. zápas:     MiRaVa : Lednice    3:3 (1:1)

střelci branek:    Šalša Filip - 3x

základní sestava:    1. lajna: Toman - Koplík, Knecht - Václavík - Trojan, Popelka

2. lajna: Toman - Trecha, Hřebačka - Brhel - Šalša, Mívalt

hodnocení:    Za krásného dubnového počasí se na hřišti v Lednici odehrál 1. jarní (7.kolo celkové) turnaj v rámci krajské soutěže. V posílené sestavě MiRaVy (o hráče Hodonína, Kyjova, Moravy a Dubňan - za což jim patří dík!) umožňující střídat celé pětky, se zpočátku projevuje menší nesouhra - (hráči si začínají na sebe zvykat), ale domací toho nevyužili a ujala se až šance před koncem poločasu, kdy střelu ze střední vzdálenosti tečuje obránce a míč končí v síti ale naštěstí rychle srovnáváme po střele z pravé strany Šalši (nahr. Trecha) na bližší tyč. Druhý poločas pro nás nezačal moc šťastně. Po sérii špatných nahrávek ve středu hřiště nám soupeř odskakuje na rozdíl dvou branek. Kluci ale nepropadají skepsi a pokouší se s výsledkem něco udělat. V této fázi utkání se začíná projevovat větší šíře kádru. Hraje se převážně na polovině soupeře a gól visí na vlásku (doposud nastřeleno 4 břevno!). Za nedlouho přidává kontaktní gól všudepřítomný Šalša a další gól na sebe nenechá dlouho čekat - po dlouhém autu (Koplíka) se nejlépe před brankou zorientoval opět Šalša a hlavou stříli svůj třetí gól. Mirava se ještě snaží o vítězství, ale hráči nemají dostatek klidu v zakončení a tak střelecké pokusy končí nad brankou.

(video ze zápasu na rajčeti přípravek MiRaVy nebo na youtube - MiRaVa : Lednice 3:3 (1:1) - 16.4.2016)

2. zápas    MiRaVa : Zbrojovka Brno    7:4 (5:2)

střelci branek:    Trojan Alex - 3x

Popelka Martin - 2x

Toman Sebastian - 1x

Šalša Filip - 1x

základní sestava:    1. lajna: Toman - Václavík, Knecht - Brhel - Trojan, Popelka

2. lajna: Toman - Koplík, Hřebačka - Trecha - Šalša, Mívalt

hodnocení:    Tak prestižní zápas byl pro kluky dozajista velkou motivací a hned od začátku utkání převzali iniciativu a myslím, že svého soupeře docela překvapili a už ve druhé minutě vedli 1:0 po gólu Trojana (umístěná střela pod břevno). Za chvíli to už bylo 2:0, kdy Popelka svým důrazem přetlačil tři soupeře a podél golmana navýšil skóre. Zbrojovka pak přidala- byla lepší 1na1, ale kombinace se ji moc nedařila a tak z uzemní převahy vytěžila jen jeden gól a postupem času se hra začala vyrovnávat a z jednoho povedéné úniku astřele Václavíka a následné dorážce Trojana odskakujeme soupeři znovu o dvě branky. Soupeř v zápetí ojedinělou kombinační akcí koriguje stav na 3:2, ale za dvě minuty golman Toman svým trestným kopem (přes celé hřiště) zvyšuje na 4:2 a to jěště agilní Šalša, po využití chybné rozehrávky v obraně, dává pátou branku a tak konec prvního poločasu zvládla MiRaVa excelentně. Do druhého poločasu vlítli brňáci se snahou o skorigování nepříznivého stavu, ale naši hráči jim nic nedali zadarmo - aktivně dostupovali k hráčům, důrazně si počínali v osobních soubojích- prostě kluci opravdu odmakali zápas na 100% a po skončení utkání je čekal zasloužený potlesk (i od rodičů soupeře!!) a odměna v podobě pizzi od pořadatele turnaje.

(video ze zápasu na rajčeti přípravek MiRaVy nebo na youtube - MiRaVa : Zbrojovka Brno 7:4 (5:2) - 16.4.2016)